Хочу допомогти
ua en
Інформація для людей, які виїжджають за межі України

Допомога фонду

Ми докладаємо багато зусиль, часу, енергії і ваша підтримка дуже важлива. Підтримайте нас, будь ласка!

БФ «Тернопіль» разом із німецькими колегами #Lift Ukraine організовують виїзд до Німеччини із поселенням там. Інформацію можна дізнатися за телефоном +38 (063) 482-44-43 (Роман).

Зробили для вас невеличкий перелік корисних посилань, які будуть у нагоді для тих, хто намагається тимчасово виїхати закордон.

По перше, треба визначитися який кордон ви будете перетинати, якщо коротко, то однозначно, на польських кордонах черги більші, а на угорському, румунському і словацькому черги значно менші, але ситуація постійно змінюється, тому необхідно звіряти інформацію саме перед виїздом.

Нижче кілька волонтерських посилань щодо черг на кордонах:

docs.google.com

https://t.me/ukraineborders_bot

https://t.me/tripmydream/7106

Також можна відстежувати черги через офіційну сторінку у Фейбуці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України – Західний кордон. Дані у вигляді постів оновлюються кожні декілька годин:

Західний кордон

Якщо у вас є друзі чи родичі, у яких ви можете зупинитись на деякий час – це добре, а якщо ні, то вам можуть стати у нагоді корисні посилання щодо пошуку житла та адреси волонтерських організацій закордоном.

Для зручності публікуємо їх по країнах:

Польща:

Пункти допомоги біженцям біля КПП (PL)

Українцям цілодобово надають допомогу на всіх пунктах пропуску. Можна отримати гарячу їжу, місце, щоб переночувати, теплі речі, медикаменти. Бажаючим видається направлення для тимчасового проживання в Польщі.

Pomoc dla Ukrainy пошук житла у Польщі - группа в Facebook

Пошук безкоштовного житла

Словаччина:

Міграційний інформаційний центр у Словаччині

Інформаційний портал для українців, які ідуть до Словаччини

Угорщина:

информація для біженцев сайт Угорської Хельсінскої группи

карта центрів допомоги та безкоштовного проживання

Молдова:

«DOPOMOGA GOV MD» Корисна информація для біженців з України до Молдови. Притулок, проживання, робота, їжа, ліки та інше. За посиланням: https://dopomoga.gov.md

пункт прийому біженців у Кишеневі

додаткові місця для біженців

группа у Фейсбуці щодо житла та харчування

Румунія:

информація про перебування в Румунії

«Refugees Romania» Агрегатор пропозицій від волонтерів Румунії. Притулок, проживання, робота, їжа, ліки та інше. За посиланням: https://refugees.ro